Anti- fashion – trend, który zyskał dużą popularność

Co raz więcej słyszy się o nowych trendach, które podbijają światowe rynki modowe. Do takich trendów można zaliczyć  przede wszystkim Anti- fashion, niektórzy mówią na nią po prostu anty – moda, brzydkie kolekcje. Wyjątkowo niechlujna moda, a mimo to nadal wzbudza wśród innych zainteresowanie. Przedstawicielom takiego stylu właściwie wszystko jedno, co na siebie założą, a nadal wyglądają atrakcyjnie.  A W tym przypadku wiek, waga czy kolorystyka nie mają znaczenia. Zastanawiasz się co znaczy Anti-fashion? Dobrze trafiłaś/eś! W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega Anti-fashion, skąd pochodzi oraz jakie dodatki podkreślają stylizacje.

Co to jest Anti-fashion?

Dla niektórych projektantów jest to wyraz sprzeciwu wobec tego, co jest naprawdę modne. Praktyczne i proste podejście, które nie wymaga za bardzo dużego zaangażowania. Osoby, które decydują się na taki rodzaj stylu.  Szukają najlepsze rozwiązania wyłącznie dla siebie i nie są podatni na szybko zmieniające się trendy. 

Historia – Anti-fashion

Anti -fashion pojawiło się już epoce wiktoriańskiej. Kobietom znudziło się noszenie ciężkich sukien, czy gorsetów. Dlatego taką alternatywą było stworzenie takiej kreacji, dzięki, której można byłoby czuć się swobodnie na co dzień, zwłaszcza podczas uprawiania sportów. W historii za przykłady Anti-fashion można było uznać lata 50. Kobiety zrezygnowały z noszenia wysokich, długich spódnic i obcasów. Za to na ulicy można było spotkać je w wygodnych jeansach oraz w białym T-shircie. 

Co jest modnego w Anti-fashion?

Sporo osób zadaje pytanie, czy nurt taki jak Anti- fashion, oznacza coś niemodnego? Niekoniecznie! Każdy traktuje to na swój sposób.  Niektórzy przyjmują, że to praktyczny styl ubioru, a jeszcze inni jako manifest. Jest to kolejny trend w modzie, który umożliwia wrazić siebie, emocje, które w nas siedzą.  

Jakie elementy są najbardziej charakterystyczne? Antymodowcom, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, że to wszystko jedno. Ale są detale, które podkreślają każdą stylówkę. Różnego rodzaju chokery, plastikowe torebki, małe okulary przeciwsłoneczne to są elementy, bez których nie wyjdziesz z domu. Jeśli utożsamiasz się z nurtem takim jak Anti-fashion, to koniecznie musisz w nie się zaopatrzyć. Znamy kilka fajnych miejscówek, gdzie można takie perełki zdobyć. Dlatego wejdź na naszą największą bazę gdziejestlumpkes.pl i ruszaj na zakupy!

Źródło: mskpu.pl

Posted in Z życia lumpiarza.