Dlaczego ciucholandy są takie popularne?

Dlaczego ciucholandy są takie popularne? W zależności od tego czy jest poniedziałek czy piątek ciucholandy cieszą się coraz większą popularnością. Klienci takich sklepów podkreślają, że można upolować oryginalne i niepowtarzalne perełki. Jeszcze kilka lat temu ubierały się tam osoby mniej zamożne, często kupowanie w takich sklepach było powodem do wstydu. Teraz trendy się zmieniły. Coraz więcej nastolatek, osób w średnim i starszym wieku odwiedza popularne ciucholandy.

Dlaczego coraz więcej ludzi decyduje na zakupy w ciucholandach?

Secondhand,  szmateksy, ciucholandy – od niedawna nazywane również jako vintage shopy to miejsca bardzo specyficzne. Wcześniej kojarzone jako „sklepy z ubraniami dla biednych” dziś są odwiedzane przez projektantów, blogerów i blogerki modowe. Sklepy z odzieżą używaną przeszły metamorfozę, znakomity wystrój, ubrania wystawione schludnie i elegancko.
Klienci kierują się prostą zasadą: kupić jak najwięcej za jak najmniej. Ubrania w ciucholandach są tanie. Aktualnie nie ma znaczenia do jakiej klasy społecznej należą klienci. Każdy sobie coś znajdzie i zaoszczędzi parę groszy.
Kupując w ciucholandzie musimy się niestety pogodzić z tym, że „kto pierwszy ten lepszy”. Ubrania są niepowtarzalne – tak jak wcześniej wspomnieliśmy, dlatego blogerzy modowi, celebryci ciągają po ubrania z „drugi ręki” i chcą się w jakiś sposób wyróżnić spośród tłumu. Mają dzięki temu okazje stworzyć swój własny oryginalny styl.

Ciucholandy – ekologiczna alternatywa dla sieciówek

Kupując ubrania w ciucholandzie, musisz wiedzieć, że dajesz im drugie życie. Niestety przemysł odzieżowy podczas produkcji pobiera dużo wody i pozostawia po sobie wiele zanieczyszczeń. Dlatego taka alternatywą jest ekologiczna moda. Jeśli chcesz pomóc środowisku to wybierz się do ciucholandu i od razu nie zrażaj się brzydkim zapachem w sklepie i starymi ubraniami. Od razu po pierwszym praniu i płukaniu znikają plamy i zabrudzenia, więc nie ma o co się na zapas martwić. Teraz współczesne ciucholandy często przypominają eleganckie butiki, a ubrania są posegregowane i ułożone w kosteczkę.

W secondhandach nie brakuje wielkich marek, które przetrwały lata i do dziś wzbudzają jeszcze u niektórych podziw. Jeśli chcesz znaleźć „perełki” w ciucholandzie to zachowaj dużo cierpliwości podczas poszukiwań. Zwróć uwagę na to, że nie każda bluzka czy sukienka będzie w twoim rozmiarze. Hitem w secondhandach są ubrania z metką, wzbudzają pełne zaskoczenie wśród odwiedzającej klienteli.

Znane ciucholandy w Lublinie

W Lublinie jest dużo ciucholandów do których często są długie kolejki klientów. Wszystko dlatego, że w tych sklepach nie brakuje okazji. Na półkach i na wieszakach można zobaczyć naprawdę dużo dobrych jakościowo ubrań.

Pierwszym sklepem jest – Ciucholand Centrum Koryznowej z siedzibą Marii Korzynowej 2. Znajdziesz tu wszystko począwszy od sprzętu muzycznego skończywszy na samej odzieży. Dostawa nowego towaru zawsze w czwartki.

Następną pozycją wartą uwagi jest CiuchLand Centrum Królewska. Sklep zaopatruje się w używaną odzież, elektronikę, sprzęt muzyczny, sprzęt gospodarstwa domowego.

Odzież pochodzącą z najbogatszych dzielnic oferuje Mega Dyskont znajdujący się na ul. Diamentowej 23 oraz na ul. Jana Pawła II 13. W swojej ofercie przedstawiają dobrą jakościowo odzież importowaną z Norwegii, Szwecji, Anglii.

Na 1 Maja znajdziemy ciucholand SATIN Dyskont Odzieżowy. Ubrania w atrakcyjnych cenach i przemiła obsługa. Warto zaglądnąć do sklepu w piątki, bo wtedy jest dostawa nowego towaru.

W Lublinie cieszy się dużą popularnością VIVE Profit z dwoma oddziałami na Diamentowej i na Fabrycznej. Lumpeks gwarantuje tysiące nowych, niepowtarzalnych ubrań, towar wymieniany raz w tygodniu. Co do godzin otwarcia i promocji dowiesz się, jeśli dołączysz do grupy na Facebooku  Fani VIVE Profit Lublin ul. Diamentowa 13.

W ostatnich latach popularność ciucholandów wzrosła do takiego stopnia, że ludzie przestali traktować te sklepy jako miejsca wstydu, tylko dla biednych. Lumpeksy stały się kopalnią oryginalnych i niepowtarzalnych ubrań, do których często przychodzą klienci bez względu na wiek i majętność. W taki punktach zostały zmienione zwyczaje, jest ład i porządek na półkach. Jeśli chodzi o poszukiwania „perełek”, to sklepach zaczęto wprowadzać rezerwacje ubrań, aby zapewnić klienteli bezstresowe dokonywanie zakupów.

Źródło: alternatywymodowe.pl

Posted in Moda, Z życia lumpiarza.