Lumpeks online czy stacjonarny second-hand?

Lumpeks online to dobre rozwiązanie dla osób, które wiedzą czego szukają i nie chcą tracić czasu na bieganie po sklepach. Jednak niektórzy miłośnicy ubrań vintage nie wyobrażają sobie zakupów bez sprawdzenia np. faktury odzieży. Które rozwiązanie jest lepsze – lumpeks online czy stacjonarny second-hand? 

Lumpeks online – dobry sposób na zakupy odzieży drugiej ręki 

Ktoś może pomyśleć: lumpeks online? To nie dla mnie! Jednak taki sposób na zakupy używanej odzieży ma swoje plusy. Przede wszystkim second-hand online nie jest ograniczony godzinami otwarcia. A to oznacza, że możemy w nim „buszować” o dowolnej porze i tak długo jak chcemy. Kolejnym pozytywnym aspektem takiego rozwiązania jest wygoda i mobilność. Z uwagi na to, że lokalne lumpeksy zazwyczaj są rozmieszczone w całym mieście dużo łatwiej i szybciej znajdziemy poszukiwaną przez nas odzież vintage online. Co więcej, stacjonarne sklepy z odzieżą z drugiej ręki w większości umożliwiają płatność jedynie gotówką. Natomiast lumpeks online standardowo oferuje nam więcej metod płatności, a także pozwala na wybór sposobu dostawy. Niewątpliwe odzież używana dostępna przez internet to oferta skierowana do osób, które poszukują wyjątkowych ubrań (które często w stacjonarny sposób byłyby niemożliwe do znalezienia). 

Lumpeks online? A może stacjonarny second-hand? 

Z pewnością lumpeks online to dobry sposób na zakupy odzieży z drugiej ręki. Jednak niektórzy z nas wciąż nie wyobrażają sobie takiej formy wizyty w sklepie typu second-hand. Szczególnie, że przeczesując własnoręcznie stosy ubrań możemy znaleźć prawdziwe perełki. Śmiało można założyć, że większość z nas wciąż uwielbia przeszukiwać wieszaki wypatrując wyjątkowych ubrań. Stacjonarne lumpeksy dają nam możliwość fizycznego dotknięcia ubrania czy też jego przymiarki. Dzięki czemu nie ryzykujemy też, że zakupiona przez nas odzież używana nie będzie spełniała naszych oczekiwań lub będzie posiadała jakieś ukryte wady np. przetarcia. Atutem osobistej wizyty w sklepie z używaną odzieżą jest także to, że towar zawsze dostępny jest od ręki. Co oznacza, że nie musimy czekać na wysyłkę ubrań np. kilka dni. 

Co wybrać? Lumpeks online czy stacjonarnie? 

Co zatem wybrać? Lumpeks online czy stacjonarną wizytę w sklepie z odzieżą z drugiej ręki? Doświadczenie pokazuje, że powyższe rozwiązania mają swoje zalety. Zakup ubrań przez internet jest bardzo wygodny – oszczędza nasz czas, a jednocześnie pozwala porównywać więcej ofert. Możemy po prostu usiąść w domu i poszukać używanych ubrań dostępnych online, a które będą odpowiadały na nasze potrzeby. Z kolei stacjonarny second-hand może nam zapewnić dreszczyk emocji związany ze znalezieniem wyjątkowej odzieży, takiej jak piękny płaszcz vintage lub markowa kurtka. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, czy odwiedzamy mały lokalny second-hand, czy lumpeks online, nigdy nie wiemy, na jakie wyjątkowe skarby odzieżowe tam trafimy. 

 

Posted in Z życia lumpiarza.