Lumpeksy w światowej stolicy mody Paryżu

Paryż to jedno z wyjątkowych miejsc na mapie. Nie bez powodu to miasto zostało nazwane stolicą mody i elegancji. Na ulicach znajdziemy mnóstwo luksusowych butików, sklepów z ubraniami. Polowanie na ciuchy nie jest lada wyzwaniem, zwłaszcza w samej stolicy mody, dlatego przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie ranking znanych lumpeksów, które warto odwiedzić podczas zwiedzenia.

Wycieczkę możesz rozpocząć od dzielnicy trzeciej i czwartej, czyli Marias. Najbardziej znana jako dawna prowincja żydowska, na której do dziś można spotkać koszerne restauracje. „Marias” bogata jest zabytki, które fantastycznie współgrają w zestawieniu z nowoczesnością współczesnych i najmodniejszych butików i sklepów z odzieżą używaną.

Jeśli zamierzasz odwiedzić Paryż, to z pewnością pomoże Ci ranking lumpeksów, których warto zobaczyć.

Free „P” Star

Malutki sklepik, przypominjący magazyn ze stosami ubrań. Możesz tam znaleźć masę prawdziwych perełek. Na przykład spodnie z Levi’s za 5 Euro, skórzane płaszcze w świetnym stanie nawet za kilka Euro. Jeśli nie przerażają Cię ciemne i ciasne pomieszczenia, to ten sklep jest z pewnością dla Ciebie.

Godziny otwarcia: Pon-Sob, od 10.00 do 20.00

Adres:  61 Rue de la Verrerie

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FREE’P’STAR (@freepstar_officiel)

Kilo Shop Marais

Warto zaznaczyć, że we Francji nie ma typowych sklepów z odzieżą używana, co u nas w Polsce. Jednak można znaleźć tzw. Friperies, w których można kupić ubrania z drugiej ręki. Głównie w paryskich second – handach znajdziemy wszystkie ubrania w stylu vintage, zatem w jakich cenach? Od 1 do 30 + euro.

Takim przykładem jest Kilo Shop, który również znajdziemy na dzielnicy Marais.

Godziny otwarcia: Pon – Sob od 11.00 do 19.30, Niedziela od 14.00 do 19.30

Adres: rue de la Verrerie,

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kilo Shop France (@kiloshopfrance)

A może dopisze Ci szczęście, to możesz trafić na prawdziwą perełkę, czyli torebkę z Prady sprzed kilku sezonów.

THANX GOD I’M A V.I.P

Sklep został założony w 2008 roku i po krótkim czasie stał się jednym z najbardziej kultowych miejsc w Paryżu,  Z pewnością zaskoczy Cię duży wybór odzieży dziecięcej, dekoracji i artykułów domowych w stylu vintage. Kolekcje uporządkowane są według koloru tęczy! – i wiele zawdzięczają bystremu oku założycielki Sylvie Chateigner. 

Godziny otwarcia: wt do sb, od 14.00 do 20.00 

Adres: 12 Rue de Lancry

Posted in Uncategorized, Z życia lumpiarza.