Najlepsze krakowskie lumpeksy

Nie musimy uświadamiać jak bardzo lumpeksy i sklepy vintage stały się popularne w Polsce. Kupowanie z drugiej ręki jest jednym z najlepszych rozwiązań recyklingowych. Dlatego korzystanie z takich alternatywnych usług, przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Zakupy z drugiej ręki mają plusy, nie tylko dają pewność, że to co zdobędziemy jest jedyne w swoim rodzaju, ale także pozwoli zachować parę złoty w portfelu.  Istnieje sporo magicznych miejsc, które warto zobaczyć. Mowa tutaj o najlepszych krakowskich lumpeksach . Sprawdź nasz ranking i zdobądź upragnione perełki.

Najlepsze krakowskie lumpeksy – ranking

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje sieć sklepów – Biga. W Krakowie znajduje się kilka takich Second Handów, ale my skoncentrowaliśmy się na jednym, zlokalizowanym na Rynku Kleparskim. Jest to mały, przytulny lokal, urządzony w nowoczesnym stylu, który nie przypomina wcale zwykłego lumpeksu. Obsługa jest sympatyczna, chętna pomocy, co na to wskazują komentarze zamieszczone pod oceną. Ubrania, akcesoria są odpowiednio wyselekcjonowane. Znajdą się też upragnione perełki wraz ze znanymi, światowymi markami. Warto śledzić fanpage Biga Kraków Kleparz, na którym dowiesz się o dostawach i promocjach.  Na ogólnej stronie sieci sklepów Biga, w zakładce ”wystawki i promocje” można śledzić informacje, gdzie i kiedy można najlepiej zrobić zakupy.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, 0d 8.00 do 18.00

Adres: Rynek Kleparski 4, 31-145 Kraków

Źródło: www.google.com/maps/

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BIGA (@bigastyl)

Drugie miejsce według rankingu zajmuje – Flaming Second Hand Shop. To sieć sklepów, która znajduje się przy ul. Starowiślnej i przy ul. Kalwaryjskiej. Niedawno sklep powstał też we Wrocławiu. Świeże dostawy ubrań odbywają się we wtorki, środy i czwartki. Oczywiście w przypadku każdego lokalu może wyglądać trochę inaczej, dlatego warto sprawdzać profile na Instagramie i na Facebooku. Są tam zamieszczone posty informujące o nowościach. Wchodząc do flaminga można faktycznie odczuć, że panujący tam klimat wyróżnia ten sklep od pozostałych lumpeksów.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, 11.00 do 19.00

Adres: Starowiślna 38, 31-032 Kraków

Źródło: www.google.com/maps/

Trzecie miejsce śmiało można przyznać – Dawo. Sklep posiada naprawdę okazały asortyment, klienci mają w czym wybierać. Na wieszakach są zawieszone rzeczy bardzo dobrej jakości marynarki, płaszcze, swetry, kamizelki, paski. Duża szansa na znalezienie upragnionej perełki jest w każdy piątek, ponieważ są regularne dostawy nowego towaru, a ceny są w miarę przystępne, chociaż mogą być nieco wyższe.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, 9.00 do 18.00, w sobotę 10.00 do 14.00

Adres: ul. Bolesława Limanowskiego 28, 30- 534 Kraków

Źródło: www.google.com/maps/

Posted in Z życia lumpiarza.