Najlepsze lumpeksy w Londynie

Będąc w Londynie, musisz wiedzieć, że miasto jest w ciągłym ruchu, niemal wszędzie, jest kolorowo i gwarnie. Londyńczycy kochają modę, dlatego są takie miejsca, gdzie znajdziesz mnóstwo perełek za niską cenę.

Charity shops – co to takiego?

Zanim znajdziesz się na głównych ulicach handlowych, to musisz koniecznie zapoznać się z terminem charity shops. Są to sklepy charytatywne, wspierane przez organizacje dobroczynne. Idea jest genialna, ludzie niepotrzebne rzeczy oddają do takich sklepów, a Ci, którzy chcą zaoszczędzić mają okazję kupić taniej.

Co można kupić w Charity shops? Dosłownie można kupić wszystko, meble, talerze, zabawki, płyty itp. Wchodząc do angielskiego lumpeksu, możesz zauważyć, że są bardzo schludne, a ubrania powieszone kolorystycznie. Można znaleźć sporo markowych ubrań oraz dobrej jakości.

Lumpeksy w Londynie, które warto zobaczyć

Retro Mania Londyn

Sklep prowadzony przez organizacje charytatywną Fara, wspierającą osierocone i opuszczone dzieci w Rumunii. Oprócz kolekcji ubrań znajdziesz zabytkowe pamiątki, które stanowią przyjemny akcent i zapewniają wszechstronne wrażenia. Jeśli zaciekawi Cię dany przedmiot, możesz zapytać pracowników, a oni chętnie odpowiedzą na twoje pytania.

Godziny otwarcia: pon-nd, od 10.00 do 18.00

Adres: 6 Upper Tachbrook Street, Pimlico

East End Thrift Store

To londyński sklep, w którym można znaleźć świetne okazje. Stary magazyn wypełniony rzędami ubrań i akcesoriów z drugiej ręki. Jeśli jesteś miłośnikiem vintage to zajrzyj koniecznie do tego lumpeksu, czekają na Ciebie płaszcze, dzianiny i ogromy wybór kostiumów. Ceny nie są takie wysokie. East End Thrift Store organizuje specjalne wydarzenia. W niektóre dni pierwszych 5 klientów w sklepie otrzyma bezpłatną torbą za 10 funtów, a kolejnych za pół ceny torby za 20 funtów, dlatego warto śledzić sklep na Instagramie.

Godziny otwarcia: pon – nd od 11.00 do 18.00

Adres: 4 Assembly Passage, Stepney Green

Beyond Retro

Kolejny sklep, który warto odwiedzić to Beyond Retro. Tutaj znajdziesz ubrania dla kobiet i dla mężczyzn z lat 60. i  90., duże rozmiary vintage i vintage football, baseball. Będąc w sklepie koniecznie zwróć uwagę, że każdy znaleziony element używanej odzieży jest selekcjonowany tak, abyś mógł robić zakupy w sposób zrównoważony. Oprócz tego, sklep jest przystosowany na każde warunki, dlatego działa online i można zamówić rzecz przez stronę www.beyondretro.com.

Godziny otwarcia: pon-sb, od 11.00 do 19.00, nd od 11.30 do 18.00

Adres:  110-112, Cheshire St, Bethnal Green’

Posted in Uncategorized, Z życia lumpiarza.