Najlepsze second handy w Amsterdamie

Amsterdam jedno z najbardziej otwartych europejskich stolic. Oprócz kanałów oraz swobodnego podejścia do życia, można znaleźć sporo ciekawych placówek kulturalnych. Mieszkańcy tego miasta to przedstawiciele niemal wszystkich narodowości. A mimo to jest niezwykle holenderskie, z własnym niepowtarzalnym charakterem. Spacerując po stolicy można zauważyć, że moda uliczna potrafi naprawdę zainspirować. Dlatego jeśli zaplanowałaś/eś odwiedzić Amsterdam, to przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie listę najlepszych sklepów z odzieżą z drugiej ręki.

We Are Vintage

W Amsterdamie są to dwa sklepy rozmieszczone po zachodniej i wschodniej stronie miasta, tuż przy ulicach Klinkerstaat i Eerste Van Swindenstraat. Oba zazwyczaj oferują szeroką gamę odzieży od lat 70. do 2000. Oferta sklepów zmienia się wraz z sezonem i zawsze obejmuje używaną odzież sportową, wizytową, streetwear i akcesoria.

Godziny otwarcia: Pon. – niedz. od 11.00 do 19.00

Adres: Klinkerstraat 193, 1053 DR Amsterdam, Eerste v Swindenstraat 43

Time Machine Vintage

To pierwszy sklep vinatge w Amsterdamie, który funkcjonuje od 1969 roku. Mały butik z używanymi rzeczami w pobliżu dzielnicy czerwonych latarni jest pełen interesujących i niedrogich ubrań vintage. Time Machine to świetnie miejsce na znalezienie „ perełki”, którą będziesz nosić przez wiele lat. Tutaj znajdziesz sporo jedwabnych bluzek, skórzanych torebek, wyjątkowe dodatki, sukienki z nadrukami i dżinsowe kurtki vintage. Uprzedzamy możesz skończyć z torbą pełną prezentów dla siebie.

Godziny otwarcia: w poniedziałki, niedziele od 12.00 do 18.00, od wtorku do soboty, od 11.00 – 18.00

Adres: Nieuwe Hoogstraat 5A, 1011 HC Amsterdam

Bij Ons Vintage

To miejsce, przeznaczone dla osób, lubiących modę z przeszłości. Jest jednym z niewielu sklepów w Amsterdamie, które specjalizują się w sprzedaży odzieży w stylu retro. W sklepie oprócz ubrań można znaleźć klasyczne dodatki, a nawet meble z lat Technicoloru.

Godziny otwarcia: pon. – sob. od 11.00 do 19.00, w niedziele od 12.00 do 19.00

Adres: Nieuwezijds Voorburgwal 150, 1012 SJ Amsterdam, Holandia 

Posted in Uncategorized, Z życia lumpiarza.