Najlepsze second handy w stolicy Austrii

Wiedeń to wyjątkowe miasto, które dysponuje doskonale funkcjonującą infrastrukturą miejską i uchodzi się za jedną z najbezpieczniejszych metropolii świata. Jeśli planujesz zwiedzić stolicę, to przygotowaliśmy dla Ciebie listę sklepów z odzieżą używaną, które z pewnością musisz odwiedzić.

First Fashion Second Hand

Sklep istnieje od 1976 roku. W ofercie znajdziesz wszystkie wielkie nazwiska począwszy od Gucci, a skończywszy na Chanel.  Sklep może również przyjąć towary oryginalne, pod warunkiem jeśli sprzedawca stwierdzi ich autentyczność. Jeśli masz ubrania lub akcesoria, które chciałabyś/chciałbyś sprzedać za pośrednictwem, ale najpierw chcesz się upewnić, czy faktycznie FF Second Hand ma na nie zapotrzebowanie, możesz wysłać e-mail. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie sklepu.

Godziny otwarcia: Pon- sob, 10.00- 18.00

Adres: Krugerstraße 10, 1010 Wiedeń

Bootik 54

To świetne miejsce, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale nadal chcesz zabrać do domu część garderoby z podróży. W tym sklepie można kupić odzież damską i męską z drugiej ręki, a przede wszystkim odzież vintage. Dzieli się dwie części, po prawej stronie znajdują się ubrania z różnych części świata, od USA po Europę. Zaś po lewej jest duży wybór biżuterii, torebek, ubranek dla maluchów i dla nastolatków. Wybrane dni sprzedawcy organizują wydarzenie ” Kiloshop”, gdzie klienci mogą kupić kilogram ubrań i akcesoriów w stylu vintage za 10 euro.

Godziny otwarcia:

Prawa część sklepu: Pon – pt, 10.00 -19.00, Sob. 10.00 – 18.00

Lewa część sklepu: Pon – pt, 10.00 – 19.00, Sob. 10.00 – 18.00

Adres:  Neubaugasse 54 , 1070 Wiedeń

Das Neue Schwarz

Można tu znaleźć dokładnie posortowane wieszaki na ubrania i schludne rzędy. Znane marki są reprezentowane w najróżniejszy sposób, a wszystko jest w doskonałym stanie. Jest tu wiele z lat 60. i 70., a nawet specjalne rarytasy z jeszcze wcześniejszych okresów, które niestety kosztują odpowiednio dużo. Jeśli będziesz w dzielnicy, to możesz odwiedzić to miejsce i nie będziesz żałował.

Godziny otwarcia: Pon – sob, od 11.00 do 18.00

Adres: Landskrongasse 1, 1010 WIEDEŃ

Kleider Gehen Um

Będąc w centrum Wiednia zdecydowanie nie możesz ominąć takiego wyjątkowego miejsca jak „Kleider Gehen Um”. To przytulny butik, którego właścicielką jest znana ekspertka stylu vintage Heidi Schüttbacher. W swoim sklepie prezentuje około 400 różnych produktów dla kobiet i mężczyzn, większość z lat 70. i 80., a wszystkie wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak świeża wełna, jedwab czy bawełna, które dziś służą jako szablon dla aktualnego trendu retro. Czysty i nowoczesny wystrój sklepu również czerpie z przeszłości. Stara drabina, niedbale oparta o ścianę, służy do prezentacji pasków i szalików, w salonie stoi lada z lat 50., a z sufitu zwisają stare aluminiowe latarnie uliczne. Jeśli właścicielka jest w dobrym humorze, to może zaproponować Ci szklankę Frizzante, aby wznieść toast za udane zakupy. To zdecydowanie przyjemne doświadczenie.

Godziny otwarcia: Pon – pt od 14.00 do 19.00, sob. od 12.00 do 18.00

Adres: Webgasse 4, 1060 Wiedeń

Posted in Z życia lumpiarza.