Najlepsze Second Handy w Turcji

Od niedawana w Stambule sklepy z odzieżą używaną zyskały popularność. Wcześniej kultura second handów była minimalna, ograniczała się do sklepów z kostiumami, czy do małych stojaków w antykwariatach.

Wybierasz się może do Stambułu? Pamiętaj, że w modnych dzielnicach centralnych, takich jak Galata i Cihangir, powstało kilka miejsc, gdzie możesz zdobyć prawdziwe skarby. Zawsze upewnij się, czy sklepy są nadal otwarte.

By Retro

To najstarszy i największy sklep z odzieżą używana w piwnicy, oferujący szeroki wybór ubrań vintage z ostatniego półwiecza. Co można w nim znaleźć? Tutaj może Cię zaskoczyć szeroki wybór, mody retro, od sukienek wieczorowych po płaszcze, okulary przeciwsłoneczne w stylu vinatge po żyrandole, błyszczące szpilki po buty zimowe. Sklep znajduje się tuż przy alei Istikal, dokładnie w pasażu Suriye. Niestety to miejsce łatwo przegapić, ponieważ szyld jest zbyt mały.

Adres:  Asmalı Mescit Mahallesi, İstiklal Cad. Suriye Pasajı 166/C, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Turcja

Godziny otwarcia: codziennie od 10.00 do 22.00

Eleni Vintage

Na artystycznej dzielnicy Cihangir w Satmbule znajduje się sklep, którego właścicielka Eleni Özgür zgromadziła już bardzo szanowany wybór odzieży damskiej, akcesoriów oraz mebli. Ceny niektórych perełek są faktycznie dość wysokie, ale ich jakość na to zasługuje.

Adres: Kuloğlu Mh, Adile Naşit Sokak 3, Cihangir, Beyoğlu, 0532 506 5019

Godzina otwarcia: codziennie od 10.30 do 20.00

Posted in Z życia lumpiarza.