Najlepsze sklepy vintage w Wenecji

Wenecja nazywana najpiękniejszym miastem świata. Posiada niesamowity urok, zarówno w środku zimy, jak i w upalne dni. Należy do najczęściej odwiedzanych miast we Włoszech, a jej architektoniczne arcydzieła cieszą się światową sławą. Moda w Wenecji jest bardzo różnorodna, każdy wyraża się tam na swój sposób. Dlatego zwiedzając weneckie uliczki, warto zajrzeć do sklepów, które są poniżej opisane przez nas.

 

Venezia Bisnonni Clothing

Jeśli jesteś miłośnikiem vintage, to Venezia Bisnonni Clothing jest właśnie sklepem dla Ciebie. Położony w dzielnicy Santa Croce, koncentruje się na włoskich ubraniach, butach i akcesoriach z lat 70 tych zarówno dla Panów, jak i dla Pań. Sklep oferuje kurki, torby sukienki, buty, a także kostiumy kąpielowe. Ceny są dość korzystne.

Adres: Campo S.Maria Domini, 2120, 30135 Venezia VE,

Godziny otwarcia: od poniedziałk u do niedzieli, 10.30 – 18.30

L’Armadio di Coco Vintage Lab

To duży sklep, który znajduje się pobliżu Rialto i San Giovanni e Paolo. Tutaj znajdziesz płaszcze vintage z lat 20 tych i 30 tych. Mają spory wybór  odzieży męskiej m. in. jedwabne krawaty, czapki i galanterię skórzaną. Istnieje duży zakres odnośnie cen, w zależności od producenta i stanu elementów garderoby.

Adres: Calle Frezzaria, 1797, 30124 Venezia VE, Włochy

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, 10.30 – 18.30, w niedziele zamknięte.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez L’armadio di Coco | vintage (@larmadiodicoco)

La Maison de La Sireneuse

Trzeci sklep, który warto odwiedzić, to prawdziwa jaskinia drobiazgów i ubrań. Duża część biżuterii jest wykonana ręcznie w sklepie, przy użyciu gamy bransoletek i kolczyków z kamieniami.

Adres: Calle Seconda dei Saoneri 2672c

Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli, 10.30 – 20.00

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez La Maison de la Sireneuse (@lamaisondelasireneuse)

Vintageria Venezia

Sporo młodych ludzi chwali sobie zakupy w sklepie ” Viganteria Venezia”, W asortymencie można spotkać nietypowe perełki z lat 70. i 80. Poza tym sklep prowadzi własną stronę internetową, dzięki której klienci mogą dokonać zakupów online, ale również stanowi główny projekt, dążący do zrównoważonej mody. Komunikacja tej całej marki, ma docierać głównie do młodej publiczności, zafascynowanej modą z lat 80. i 90.

Dla ciekawski, ich strona jest o jednostronicowa aplikacja z frontendem opartym na Vue.js i zawiera Aromatron dla dużych nagłówków, VCR OSD Mono dla mniejszych nagłówków i dodatkowej typografii, Greycliff CF dla interfejsu użytkownika i Light style Roboto dla kopiowania treści.

Adres: Campo S.Maria Mater Domini, 2120, 30135 Venezia VE

Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli, 10.30 – 18.30

Posted in Z życia lumpiarza.