Poznaj najlepsze lumpeksy w Norwegii

Trzeba przyznać, że norweskie second handy, różnią się od pozostałych. Patrząc na witryny czasami ciężko domyśleć się, że są to sklepy z używaną odzieżą. Przeważnie ubrania są posortowane i dobrze uporządkowane, co świadczy o tym, że trafiają tam w dobrym stanie i są dobrej jakości.  Tym razem kierujemy się do samej stolicy Norwegii – Oslo. Dlatego wybierając się tam wybraliśmy dla Was trzy znane lumpeksy, które warto odwiedzić.

M&E Secondhand

To sieć sklepów, która może was zaskoczyć estetycznością. Sklepy znajdują się w dwóch różnych miejscach w Oslo. Asortyment w Hasle głównie skupia się na wyposażeniu do mieszkań, czyli meble, ozdoby, przybory kuchenne, sprzęt elektryczny i obrazy. Czasem faktycznie może się zdarzyć, że znajdziemy w nim ubrania, buty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W samym centrum miasta znajdziemy drugi oddział, który specjalizuje się głównie w odzieży. Dużym atutem jest, że sklep przyjmuje darowizny, dzięki którym pieniądze ze sprzedaży idą szczytny cel.

Adres: M&E Secondhand Grensen, Grensen 3, 0159 Oslo, Norwegia

Økernveien 99, 0579 Oslo, Norwegia

Godziny otwarcia:

Hasle, wtorek, czwartek, 12.00 – 18.00, sobota 10.00- 15.00

Grensen, od poniedziałku do piątku, 12.00 – 18.00, sobota 12.00- 16.00

Hasle, wtorek, czwartek, 12.00 – 18.00, sobota 10.00- 15.00

Fretex

Będąc w Norwegii, szczególną uwagę, należy zwrócić na sieć norweskich lumpeksów pod nazwą „ Fretex”. Głównym zadaniem jest wsparcie osób, będących w trudnej sytuacji finansowej. Sklepy współpracując z Norweskim Urzędem Pracy i Opieki Społecznej, zatrudniają osoby do sprzedaży. Bardzo dużą wagę przykładają do tego, żeby każdy ze względu na pochodzenie, czy wyznanie dostał taką samą szansę na lepszą przyszłość.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, 11.00 – 17.00, sobota, 10.00 – 16.00

Adres: Ole Deviks v. 20, 0666 Oslo, Norwegia

UFF Second Hand

W Oslo znajdują się dwa duże sklepy vintage. Sklep przy Prinsens gate znajduje się w centrum nowej dzielnicy miasta. Tutaj znajdziecie „ perełki” od lat 50. do 90. XX wieku. Drugi sklep znajduje się w Thovald Meyers gate na Grünerløkka. Posiada starannie dobrany wybór wysokiej jakości odzieży vintage. Od niedawna działa również kolejny oddział sklepu typu pop-up w Hegdehaugsveien. Spodziewajcie się tam dobrej mieszanki ubrań w stylu vintage i nowoczesności. Jeśli uwielbiacie dokonywać zakupów online, to sklep również daje taką możliwość. Wystarczy wejść na stronę www.uffnorge.org.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, od 11.00 – 18.00

Adres: Thorvald Meyers gate 74, 0552 Oslo, Norwegia

Posted in Z życia lumpiarza.