Poznaj najlepsze second handy w Bolonii

Wybierając się do Bolonii, musisz wiedzieć, że nie jest zbyt wielkim miastem, a  najciekawsze atrakcje skupione są w historycznym centrum. Śmiało, można powiedzieć, że bolońska moda na ulicach wciąż zaskakuje. Miasto posiada bogatą ofertę różnorodnych sklepów z odzieżą vinatge w korzystnych cenach. Jeśli chcesz się pochwalić „ zagraniczną perełką” znajomym, to odwiedź koniecznie miejsca wybrane przez nas.

Cose d’altre Case

Nie bez powodu to miejsce jest nazywane „vintage narnia”. Sklep podzielony jest na trzy działy. W każdym znajdziesz coś oryginalnego. Jest spory wybór można odkryć perełki z dawnych dekad. W wewnątrz sklepu panuje dość kiczowaty wystrój, ale to nic nie przeszkadza  w upolowaniu skarbów. Można zauważyć, że w niektórych gablotach kryje się biżuteria oraz markowe torebki czy buty. Niestety jedyna wadą tego miejsca jest położenie sklepu, które jest oddalone od centrum.

Godziny otwarcia: od pon do niedz., 10.00 do 19.00

Adres: Via della Beverara, 10, 40131 Bologna BO, Włochy

Griffe e Vintage

Jak sama nazwa wskazuje, to sklep który głównie sprzedaje głównie duże i prestiżowe marki z całego świata, takie jak Gucci, Chanel, Prada i wiele innych.  Sklep bardziej przypomina ekskluzywny butik. Każda część garderoby jest oryginalna i wyselekcjonowana przez właścicielkę sklepu. Magiczne otoczenie oraz panująca tam atmosfera powoduje, że klienci chętnie powracają. Ponadto sklep oferuje usługę komisu, także można przynieść ubrania, buty czy torebki, które później będą odsprzedawane innym klientom.

Godziny otwarcia: od pon do sb., 10.00 – 12.20, 16.00- 19.00

Adres: Via S. Felice, 101/C, 40122 Bologna BO, Włochy

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @griffeevintage

VINTAGE DODIDI

Kolejny sklep ,w którym znajdziesz upragnioną perełkę vintage w bardzo dobrym stanie. Właścicielka Donatella, znana jako Dodi zwraca szczególną uwagę przy wyborze odzieży i akcesoriów, które później trafiają do odsprzedaży. Mało tego, sklep specjalizuje się w szyciu garniturów na miarę.

Godzina otwarcia: od pon do sob., 10.00 – 13.00, 16.00 do 19.00

Adres: Via Andrea Costa, 119/C, 40134 Bologna BO, Włochy

Posted in Z życia lumpiarza.