Poznaj najlepsze Second Handy w Lizbonie

Stolica Portugalii, to prężnie rozwijające się globalnie miasto, położone nad rzeką Tag. Nie pomijając faktu, że nocne życie Lizbony jest czymś z innego świata. Piękne widoki krajobrazu zapierają dech w piersiach. Warto wiedzieć, że miasto posiada  sporo fajnych sklepów z perełkami z dawnych lat, ale my wybraliśmy trzy najbardziej popularne.

 A OUTRA FACE DA LUA

Wyjątkowy sklep vinatge w Lizbonie. A outra face da lua, czyli „druga strona księżyca” nazwa faktycznie odnosi się do miejsca. Tutaj znajdziesz ubrania z lat 70., 80. i 90., zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Będąc w sklepie zwróć uwagę na obsługę, ich stylizacja jest zawsze trafna do klimatu panującego w tym sklepie.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, 10.00 do 18.00, w soboty 11.00 do 19.00

Adres: R. da Assunção 22, 1100-044 Lisboa, Portugalia

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @aoutrafacedalua

Retro City

Sklep znajdziesz bardzo rozwijającej się okolicy Intendente: RETRO CITY VINTAGE. Co możesz w nim spotkać?  Z pewnością hawajskie koszule, cekinowe topy, wysokie buty i różnego rodzaju futra. Sprzedają wszystkie rodzaje marek, wyprodukowane w latach 50. i 90., dla kobiet i mężczyzn.

Adres: R. Maria Andrade 43, 1170-215 Lisboa, Portugalia

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, 12.00 do 20.00

Ás de Espadas vintage store and more

Jeśli znajdziesz się w samym centrum Lizbony, to kieruj się na Calçada do Carmo 42. Kolejny wysokiej jakości sklep Vintage, któy powstał w 2010 roku.  Dzięki świetnej muzyce, odpowiednim meblom, oświetleniu i ubraniom, poczujesz się jakbyś żył w latach sześćdziesiątych. Atmosferę pchlego targu dodatkowo wzmacnia wspaniała kolekcja artefaktów, osobliwości i jeden z dwóch antyków. Zaskoczą Cię zgrabne rzędy ręcznie robionych spódnic, koszul i sukienek pod półkami wyłożonymi cekinowymi kopertówkami, starymi maszynami do pisania, muszkami, dużymi beretami i krwistoczerwonymi butami Doc Marten.

Adres: Calçada do Carmo 42, 1200-091 Lisboa, Portugalia

Godziny otwarcia: codziennie, od 11.30 do 20.00

Posted in Z życia lumpiarza.