Gdzie sprzedawać ubrania? Porady i serwisy

Z Twojej szafy wylewa się sterta ubrań, co niektóre nawet z metkami i nie wiesz co z nimi zrobić? Większość z nas mierzy się pewnie z tym samym problemem. Rzeczy kupione pod wpływem chwili, czy tez na specjalną okazję, których drugi raz nie założysz, bądź po prostu Ci się nie podobają. Sprawdź gdzie sprzedawać ubrania i ciesz się porządkiem w szafie.

Gdzie sprzedawać ubrania? – od czego zacząć

Coraz częściej widok Twojej szafy doprowadza Cię do białej gorączki? Poprowadzimy Cię krok po kroku i pokażemy w jaki sposób wybrać odpowiednie ubrania na sprzedaż, oraz wskażemy listę serwisów, z którymi najlepiej współpracować.

Na samym początku najlepiej usunąć każdą, jedną rzecz z szafy i zastanowić się przez chwilę nad każdą z nich. Łatwiej będzie, jeśli ubrania podzielimy na kategorie. Zacznij od kategoryzowania odzieży na: spodnie, t-shirty, bluzki z długim rękawem itp. a następnie stwórz z nich kolejne, ale tutaj może już nie pójść tak łatwo. Postaraj się posegregować ciuchy na:

  • rzeczy do oddania: ubrania te nie przynosi zbyt dużego zysku, lub po prostu chcesz komuś sprawić przyjemność i druga osoba nada Twoim ciuchom drugiego życia. Pomyśl czy masz kogoś wśród rodziny komu można podarować odzież, czy tez instytucje lub rodzine, która tych rzeczy potrzebuje.
  • rzeczy do wyrzucenia: w tej kategorii powinny znaleźć się ciuchy bardzo zniszczone, które na pewno nikomu już nie posłużą.
  • rzeczy na sprzedaż: w tej kategorii powinny znaleźć się rzeczy o największej wartości oraz w jak najlepszym stanie. Aktualnie kupowanie odzieży używanej jest mocno na topie, można znaleźć unikalne ubrania i akcesoria, których z pewnością nie nosi co druga osoba na ulicy.

Gdy już wiesz, które ubrania powędrują na sprzedaż przygotuj ładne, najlepiej jednolite tło do zdjęć i zamień się w role fotografa. Pamiętaj, że im więcej zdjęć tym lepiej. Jeżeli ubranie ma jakąś wadę – koniecznie umieść to na zdjęciu, tak aby osoba kupująca była w pełni świadoma za co płaci. Dobrze sprzedają się zdjęcia na osobie, więc jeśli masz taką możliwość i czas to warto zrobić kilka zdjęć jak ubrania wyglądają na sylwetce.

Gdzie sprzedawać ubrania? – lista serwisów i mały poradnik

Najgorsze już za Tobą, ciuchy są posegregowane, więc teraz będzie tylko lepiej. Zacznij wśród najbliższego Ci grona. Może ktoś z rodziny lub przyjaciół będzie zainteresowany kupnem czegoś z Twojej szafy, za niższą cenę niż w normalnym sklepie.

Jeśli jednak nie przemawia to do Ciebie, to przedstawimy kilka serwisów oraz miejsc, na które warto zwrócić swoją uwagę przy sprzedaży ubrań.

Polecamy zajrzeć na stronę internetowa gdziejestlumpeks.pl gdzie na bieżące umieszczane są informacje co do lumpeksów w całej Polsce. Myślę, ze warto wspomnieć, że w wielu z tych lumpeksów prowadzony jest tez komis sprzedaży odzieży używanej. Sprawdź listę sklepów, a może akurat wystarczy przejść na drugą stronę ulicy, aby coś sprzedać. Jest to miedzy innymi sklep Portobello w Poznaniu, o którym więcej możecie przeczytać w zakładce Najlepsze Lumpeksy w Poznaniu.

Kolejnymi miejscami gdzie warto sprzedawać ubrania są znane wszystkim serwisy internetowe jak np. OLX, gdzie często można sprzedać rzeczy lokalnie, lub ewentualnie wysłać do innego miasta. Komunikacja z zainteresowaną osobą, jak i wystawienie przedmiotu na sprzedaż jest bardzo proste.Ubrania można wystawić na Facebooku, na grupie swojego osiedla na którym mieszkasz, czy specjalnie dedykowanym do tego grupom jak np. Poznań Sprzedam/Wymienię, jest tego od groma.

Innym miejscem i chyba najbardziej cieszącym się popularnością ostatnimi czasy jest sklep Vinted. Jest to zarówno strona internetowa jak i aplikacja na telefon, co umożliwia stały kontakt z innymi użytkownikami, oraz śledzenie różnych ofert. Nie musisz martwić się zamawianiem kuriera czy nadawaniem paczki. Wystarczy tylko wydrukować już wcześniej opłaconą etykietę wysyłkową i wydawać w wybranym punkcie. Najczęściej wybieranym sposobem wysyłki paczek na Vinted są paczkomaty, co jeszcze bardziej ułatwia cały proces. Zdecydowanie polecamy tą aplikację do sprzedaży ubrań.

Mamy nadzieje, że pomogliśmy nakreślić gdzie sprzedawać ubrania i dzięki temu będziesz cieszyć się uporządkowaną szafą!

Posted in Moda, Z życia lumpiarza.