Najlepsze lumpeksy w Poznaniu – adresy i ranking

Z biegiem lat produkcja odzieży znacznie wzrosła, a co za tym idzie jesteśmy popychani do kupowania nadmiaru ubrań. Na metce widniał napis „sale”, więc musisz kupić t-shirt, bo przecież drugi raz taka okazja się nie przydarzy. Może jeszcze raz to przemyślisz wiedząc, że wyprodukowanie jednej koszulki pochłania prawie trzy tysiące litrów wody. Przestańmy napędzać produkcję i pomóżmy planecie kupując w lumpeksach. To żaden wstyd, wręcz przeciwnie. Możesz cieszyć się unikatowymi perełkami, których Twoi znajomi na pewno nie zobaczą na wieszaku w znanej sieciówce. Sprawdź jakie lumpeksy w Poznaniu warto odwiedzić. Na pewno nie będziesz żałować.

Lumpeksy w Poznaniu – jak wybrać ten odpowiedni?

Jak zacząć swoją przygodę z lumpeksami? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, chodzić i próbować. Ze swojej strony, możemy dodać że zawsze warto sprawdzić z jakich krajów pochodzi towar w danym sklepie. Odzież z Anglii, Irlandii czy Szwajcarii daje nam gwarancję tanich ciuchów o dobrej jakości. Powstaje również coraz więcej lumpeksów z odzieżą dziecięcą czy też vintage. Ceny towaru bywają nieco droższe od tych standardowych, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło wrócić się z pustymi rękoma. Kto wie, jaka jest historia bluzy która skradła nasze serce. Nie dość, że dajemy życie ubraniom, które już dawno trafiłyby do kosza, to jeszcze może rozmyślać jaka jest jego historia!

Najlepsze lumpeksy w Poznaniu – ranking

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje Portobello mieszczący się w centrum, na ulicy Półwiejskiej. Idąc ulicą nie sposób ominąć ten sklep, ponieważ pracownicy zawsze chętnie go reklamują. W sklepie znajdziemy odzież wycenioną, oraz na wagę. Warto zajrzeć również na Facebooka sklepu, gdzie systematycznie wystawiane są wycenione sztuki towaru, można go wcześniej zarezerwować, a odebrać w dogodnym dla nas momencie. Ogromnym plusem dla lumpeksu jest prowadzony w tym samym miejscu komis, gdzie możemy oddać ciuchy, które kurzą nam się w szafie, a co za tym idzie – zarobić. Pracownicy sklepu zawsze chętnie pomogą klientom przy wyborze najlepszego ciuchu, a przy kasie nie musimy się martwić o to czy w okolicy jest bankomat, ponieważ można płacić kartą, co nie zdarza się w każdym sklepie z odzieżą używaną.

Innym sklepem, które zajmuje wysokie miejsce w naszym rankingu jest znany wszystkim VIVE PROFIT. Nawet jeśli wcześniej nie były Ci bliskie zakupy w lumpeksach, to jesteśmy pewni, że nazwa tego sklepu nie jest Ci obca. Jest to sieć lumpeksów w całej Polsce. Nie sposób o lepsze miejsce na sklep, ponieważ mieści się na ulicy Św. Marcin (jeden i drugi lumpeks dzieli jakieś 5min drogi na pieszo). Vive Profit jest liderem w swojej branży. W Poznaniu cieszy się naprawdę dużym uznaniem wśród klientów, wskazuje na to między innymi fanpage na facebooku „Fani Vive Profit Poznań”. Przy kasie można zapisać się do programu lojalnościowego, dzięki któremu możemy uzyskać nawet 15% rabatu na zakupy. Warto zajrzeć do sklepu w piątek, bo właśnie wtedy jest wymiana towaru na nowy. W środy natomiast czeka na nas dużo promocji. Z racji tego, że sklep znajduje się w centrum handlowym, zakupy możemy zrobić aż do godziny 21!

Na naszej liście nie może zabraknąć miejsca dla Vintage Butik na ulicy Głogowskiej. Rośnie grupa fanów mody vintage, ale nawet jeśli się za niego nie uważasz, to zaufaj nam, że zmienisz zdanie po odwiedzinach w tym lumpeksie. Znajdziemy tam ciuchy wielu popularnych marek, za małe pieniądze.

Od wyboru, do koloru. Na Smoluchowskiego znajdziemy lumpeks z odzieżą roboczą, ochronną z importu. Zakupy możemy w tym sklepie zrobić już od godziny 8.

Jeżeli masz dobre doświadczenie ze sklepem, o którym nie wspomnieliśmy w naszym rankingu, nie wahaj się i wprowadź dane w zakładce DODAJ SKLEP, a może to on wygra ranking na najlepszy lumpeks w Poznaniu.

Posted in Sklepy, Z życia lumpiarza.