Jak naprawić pomarszczoną skórę w butach Jordanach?

Chcesz wiedzieć jak naprawić pomarszczoną skórę w butach? Na przykładzie popularnych Jordanów pokażemy ci jak nadać nowe życie swojej ulubionej parze butów. Warto dodać, że wiek buta nie ma tutaj znaczenia bo np. w przypadku klasycznego modelu Jordan 1 Retro High OG ten problem pojawia się często bardzo szybko.

Zanim zaczniesz – o czym pamiętać

Zabieg możesz wykonać tylko na gładkiej skórze. Odpada więc zamsz i jego pochodne. Najbezpieczniej proces wykonać na klasycznej skórze licowej, czyli najpopularniejszym materiale z którego tworzone są skórzane buty, odzież i galanteria.

Pamiętaj, żeby przed całym procesem zdjąć sznurówki, wyczyścić buty i pozwolić im wyschnąć.

Przygotuj:

  • Papier lub skarpetki do wypełnienia wnętrza buta
  • Bawełniany ręcznik
  • Żelazko generujące parę

Krok 1 – wypełnienie wnętrza buta

Weź przygotowany wcześniej papier lub skarpetki i dokładnie wypełnij wnętrze buta, tak aby skóra była dobrze naprężona. Ten krok jest bardzo ważny i odpowiada w dużej mierze za efekt końcowy.

Krok 2 – zwilżenie ręcznika

Sięgnij po przygotowany wcześniej ręcznik i delikatnie go zwilż. Ważne, zwilż! Ręcznik nie ma ociekać wodą, ma być wilgotny. Przyłóż ręcznik na przednią część buta, którą będziesz prasować. Jeżeli chodzi o temperaturę to najlepsze efekty można uzyskać wybierając tę dla bawełny.

Krok 3 – prasowanie buta

But wypełniony, ręcznik położony, więc czas na najważniejszy etap czyli „wyprasowanie” swojego buta. Pamiętaj, żeby nie trzymać żelazka zbyt długo w jednym miejscu. Przesuwaj je z miejsca na miejsce po wilgotnym ręczniku. Jeżeli ręcznik wyschnie, zwilż go ponownie. Proces możesz wykonywać cały czas do uzyskania zadowalającego efektu.

Całość opisanego procesu możesz obejrzeć na poniższym filmie.

Fot. How to remove creases on jordans nikes ETC / YouTube RetroSnickers

Posted in DIY, Z życia lumpiarza.