Jak sprzedawać na Vinted – sprawdzone porady

Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie kupił czegoś pod wpływem chwili. W galeriach handlowych możemy zauważyć, że kolekcje zmieniają się praktycznie co tydzień, co nie raz skusiło aby kupić ciuch bez wcześniejszego przemyślenia czy aby na pewno będzie potrzebny.

Na szczęście jest łatwy sposób, aby uporządkować swoją szafę! Sprawdź jak sprzedawać na Vinted i odśwież swoją garderobę.

Jak sprzedawać na Vinted – od czego zacząć?

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak w łatwy sposób posegregować ubrania, które tylko kurzą się w szafie i do niczego nie są nam już potrzebne. Skategoryzowanie odzieży, pozwoli nam w łatwy sposób sprawdzić jak dużą ilość ciuchów rzeczywiście powinniśmy wystawić na sprzedaż.

Gdy już wiesz, z którymi rzeczami jesteś w stanie się pożegnać, możesz przejść do dalszego działania jakim jest wystawienie rzeczy na sprzedaż. Pamiętaj, że coraz więcej osób decyduje się na zakup odzieży z drugiej ręki. Zakupy odzieży używanej daje nam możliwość znalezienia prawdziwych perełek, których na pewno nie zobaczysz na witrynie sklepowej.

Jak sprzedawać na Vinted – krok po kroku.

Krok 1: Zdjęcia

Jeżeli zdecydowaliśmy już, które rzeczy chcemy sprzedać, musimy zadbać o to aby dobrze prezentowały się na zdjęciach. Czasami rzecz może być naprawdę ładna, ale rozmazane bądź zbyt ciemne zdjęcie może zniechęcić kupującego do złożenia zamówienia.

Proponujemy, aby zdjęcia robić najlepiej na jasnym i jednolitym tle. Dobrze, żeby ciuchy były wyprasowane. Osoba kupująca będzie miała poczucie, że to co robisz jest zrobione z pełną dokładnością i z myślą o osobach zainteresowanych Twoimi rzeczami. Jeżeli ciuch ma jakieś wady, koniecznie je sfotografuj, tak aby osoba zainteresowana kupnem była w pełni świadoma tego co kupuje.

Jeżeli dysponujesz odrobiną więcej czasu warto zrobić zdjęcia ciuchów na sylwetce, tak aby kupujący mógł mieć „podgląd” jak ciuchy leżałyby na tej osobie.

Krok 2: Dodanie ogłoszenia

Gdy nasze zdjęcia są już gotowe do upublicznienia, możemy zabrać się za wystawianie ogłoszeń sprzedaży. Zamieść wszystkie zdjęcia produktu, które wcześniej zostały zrobione. Im więcej zdjęć tym lepiej. W tytule powinien znaleźć się krótki opis tego co sprzedajemy np. „Różowa sukienka maxi H&M”. Po takim opisie kupujący łatwo wyszuka interesujące go rzeczy.

Poniżej przykład jak mogłoby wyglądać takie ogłoszenie sprzedaży:

Od rozpoczęcia swojej przygody ze sprzedażą ubrań dzieli nas już tylko przycisk „Dodaj”. Sprzedaż ciuchów czy akcesoriów na Vinted jest bardzo łatwa.

Krok 3: Przebieg sprzedaży

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem Twoich rzeczy, może dodać je do ulubionych co zauważysz w zakładce „powiadomienia”. Jeżeli ktoś się zainteresuje przedmiotem, lub będzie brakowało mu zdjęć czy wymiarów to w łatwy sposób skontaktuje się z Tobą przez wiadomości prywatne.

Rzeczy zazwyczaj sprzedawane są przez opcję „kup teraz”, która jest zabezpieczeniem sprzedających oraz kupujących. Kupujący płaci za przedmiot, a pieniądze trafiają do wirtualnego portfela Vinted. Po otrzymaniu paczki i potwierdzeniu, że kupujący otrzymał zgodny z opisem przedmiot pieniądze, możesz przelać na swoje konto, bądź wykorzystać je w serwisie, gdyby zainteresowała Cię jakaś rzecz.

Krok 4: Wysyłka

Wysyłką również nie musisz się martwić, ponieważ kupujący płaci za nią z góry. Do wyboru jest opcja wysyłki paczkomatem, nadania paczki w kiosku RUCH, czy tez wysyłka przez Pocztę Polską. Drukujesz etykietę, nadajesz i gotowe.

Już wiesz jak sprzedawać na Vinted, więc mamy nadzieję, że Twoja szafa zostanie odświeżona, a ciuchy zyskają drugie życie dzięki nowym właścicielom.

Posted in Moda, Z życia lumpiarza.