Jak uszyć maseczkę ochronną

Od ponad roku zmagamy się z pandemią, nasza rzeczywistość całkowicie się zmieniła. Kto by pomyślał, że tak długo to potrwa? Widok drugiego człowieka w maseczce ochronnej to już dla nas codzienność, a sama maseczka jako przedmiot stała się elementem naszej stylizacji. Odstaw na bok nudne, niebieskie, jednorazowe maseczki i sprawdź jak uczyć maseczkę ochronną. To prostsze niż myślisz.

Jak uszyć maseczkę ochronną – od czego zacząć

Jeśli zdecydujesz się na zabawę w DIY i zechcesz uszyć maseczkę ochronną, warto zastanowić się czy potrzebujemy jednej, uniwersalnej czy może kilku o różnych wzorach.

Jeśli lubisz wyróżniać się na ulicy swoją stylizacją, warto poszaleć również z elementem zdobiącym naszą twarz w tych ciężkich czasach i postawić na mocne kolory i wzory. Dla tych nieco bardziej nieśmiałych, proponujemy zacząć od stworzenia bardziej uniwersalnych masek o różnych kolorach, ale tak aby były jednolite. Skoro w naszej głowie urodziła się już wizja tego jak chcemy mieć przyozdobioną twarz, warto zaopatrzyć się w miarkę krawiecką oraz spis potrzebnych nam rzeczy. Koniecznie potrzebne nam będą wymiary głowy tak aby maseczka idealnie leżała na naszej buzi – pamiętaj, że nie może być ona zbyt ciasna oraz nie może spadać z twarzy. Ostatnimi i najważniejszymi rzeczami, które będą nam potrzebne jest materiał oraz nożyczki. Kiedy mamy już wszystkie potrzebne przedmioty możemy zaczynać działanie. Sprawdź nasz poradnik i zobacz jak uszyć maseczkę ochronną krok po kroku.

Jak uszyć maseczkę ochronną – krok po kroku

Krok 1:

Podsumowując, zaczynając swoją przygodę z szyciem masek ochronnych powinny przed Tobą leżeć:

  • materiał
  • kawałki gumki
  • nożyczki
  • nici
  • miarka krawiecka
  • filtr (opcjonalnie)

W zależności od tego jak grubą maseczkę potrzebujesz, do wykonania jej przygotuj 2 lub 3 kawałki materiału o wymiarach 25cmx15cm. Kawałki materiału połóż jeden na drugim, ponieważ będą tworzyły jedną tkaninę. Możesz również skorzystać z przygotowanego już szablonu.

Krok 2:

Złóż brzegi wzdłuż dłuższego boku naszej maseczki o szerokości 0,5cm, a następnie zrób to samo z krótszymi bokami. Gdy nasze brzegi są już przygotowane, zszyj je ze sobą, tak aby tworzyły tunele na nasze gumki.

fot. mamotoja.pl

Krok 3:

Przeciągnij gumkę przez środek otworu, który powstał łącząc ze sobą brzegi.  Zwiąż gumki, a powstałe supełki schowaj w otworze. Tadam! Maska gotowa.

Zdradzimy Ci nasz mały sekret, który jeszcze bardziej wyróżni Twoją maskę wśród innych ludzi. Zajrzyj do miastowych lumpeksów i szperaj wśród setek przeróżnych ciuchów, zasłon i materiałów, z których można stworzyć maseczkę ochronną. Niepowtarzalne wzory z pewnością wpadną wszystkim w oko. Jeśli nie bywasz w lumpeksach, bądź nie wiesz jaki jest najlepszy lumpeks w Twoim mieście, warto odwiedzić stronę internetową gdziejestlumpeks.pl. W serwisie znajdziesz nie tylko ciekawostki ze świata lumpeksu, ale też informacje w jakie dni najlepiej zajrzeć do ulubionego ciucholandu aby nie przepłacić za ciuchy.

Posted in DIY, Z życia lumpiarza.