Najlepsze lumpeksy w Gdańsku – lista i adresy

Już od dłuższego czasu mówi się o powrocie mody na kupowanie w lumpeksach. Do zmiany konsumenckich nawyków namawiają nas już nie tylko propagatorzy ekologicznego stylu życia, ale również osoby z branży modowej, influencerzy czy też znajomi. Odwiedzanie second handów ma same zalety. Przede wszystkim kupując w sklepach z odzieżą używaną, ograniczamy katastrofalny wpływ przemysłu odzieżowego na środowisko, ale rownież wzbogacamy swoją garderobę o niepowtarzalne, często markowe ciuchy i dodatki.

Lumpeksy w Gdańsku – czym się wyróżniają?

Chyba każdy kto kupuje w lumpeksach śmiało przyzna, że polowanie na rzeczy których szukamy jest bardzo ekscytujące. Nie oznacza to, że za każdym razem powinniśmy wychodzić na takie zakupy z listą rzeczy, które chcemy kupić, ponieważ nie zawsze jest to możliwe. Czasem na taką rzecz będziemy polować przez kilka miesięcy, ale możesz mi zaufać, że prędzej czy później znajdziesz to czego szukasz. Lumpeksy w Gdańsku wyróżniają się tym, że wybór jest przeogromny. Od mody plażowej, po ciuchy dziecięce i robocze. Warto dać się zaskoczyć tym, co znajdziemy na miejscu w danym lumpeksie.

Najlepsze lumpeksy.w Gdańsku – gdzie warto się udać?

Jako pierwszy lumpeks polecamy Dolce Catana na ulicy Paderewskiego. Przede wszystkim gratulujemy świetnej i bardzo chwytliwej nazwy, bo już to zachęca klienta do wstąpienia do środka. Kolejną dużą zaletą sklepu są godziny otwarcia – na łowy możemy wyruszać już od godziny 9. Dolce Catana prowadzi również swój fanpage na Facebooku, gdzie klienci mogą znaleźć informacje o najświeższych dostawach, które są we wtorki, czy też o nowych promocjach. W sklepie znajdziemy odzież markową z Anglii, Irlandii, Szkocji, czy też Niemiec. Ciuchy kupuje się „na torby”, co nie jest aż tak często spotykane. Ekspedientki są niezwykle miłe i zawsze chętnie doradzą co kupić.

Kolejnym polecanym przez nas lumpeksem jest bardzo znany VIVE Profit, mieszczący się na ulicy Warszawskiej. W tym przypadku również niezwykłym atutem są godziny otwarcia sklepu, ponieważ zakupów można dokonać już od 8 we wtorki i środy, natomiast w pozostałe dni od godziny 9. Ciuchy pochodzą głownie z Anglii i Irlandii. Jako, że jest to sieciówka wśród lumpeksów, to zawsze obowiązują stałe dobre standardy. Na Facebooku powstała grupa dla fanów VIVE Profit, a w niej na bieżąco umieszczane są informacje odnośnie najnowszych promocji czy też dostaw. W sklepie można założyć kartę lojalnościową, na którą wpływają dodatkowe rabaty.

Innym sklepem w Gdańsku jest Fuks na Czerwonym Dworze. Nazwa nie jest przypadkowa, bo można mieć niezłego fuksa przy niektórych perełkach kupionych za grosze. Warto śledzić stronę na Facebooku, gdzie sklep informuje o najnowszych dostawach i promocjach aż do 50%. Oprócz odzieży w sklepie jest naprawdę wiele ciekawych rzeczy! Półki aż się uginają od dodatków oraz akcesoriów do domu.

Jeżeli pominęliśmy sklep wart uwagi, śmiało dodaj go do naszej bazy w zakładce DODAJ SKLEP i ułatwmy dostęp do informacji jakie są najlepsze lumpeksy w Gdańsku.

Posted in Sklepy, Z życia lumpiarza.