Używane buty Nike? Kupisz teraz od… producenta

Używane buty Nike będzie można teraz kupić bezpośrednio na stronie producenta. Gigant z Oregonu rusza z nowym projektem „refurbished”, który będzie polegał na tym, że używane buty, które zostały zwrócone do firmowych sklepów będą odświeżane i ponownie wystawiane na sprzedaż. Niestety na razie akcja ruszy tylko w Stanach Zjednoczonych.

Nike Refurbished – zobacz jak działa

Jak pewnie wiecie od dłuższego czasu Nike rozszerzył możliwość zwrotu zakupionych produktów z 30 do 60 dni. Teraz idzie o krok dalej, ponieważ daje druga szansę temu obuwiu oraz klientom na to by je nabyć w specjalnych cenach. W ramach nowego pomysłu, każde obuwie, które zostanie zwrócone we wspomnianym terminie 60 dni od daty zakupu, zostanie ponownie wystawione na sprzedaż w wybranych salonach Nike. Jeżeli buty będą nosiły widoczne ślady użytkowania to zostaną profesjonalnie odświeżone i naprawione. Cały proces w skrócie obrazuje poniższy schemat.

Wiemy też jak buty będą wyceniane. Nie musimy się martwić, że np. wszystkie pary będą wystawiane według stałej zniżki. Stan każdej pary ma być ustalany według faktycznego stanu zużycia i posiadanych wad.

Wiemy również, że buty które nie będą nadawały się do naprawienia nie trafią na śmietnik. Nike poza tym, że sama promuje ekologię np. poprzez tworzenie obuwia z materiałów do recyklingu to również współpracuje z wieloma organizacjami, które zbierają i rozdają potrzebującym lekko znoszone obuwie. Niestety na tę chwilę projekt „Refubrished” został uruchomiony w 15 salonach marki Nike w Stanach Zjednoczonych i póki co nie ma informacji na temat wprowadzenia usługi w Europie.

Fot. Nike.com Źródło: NowyMarketing.pl

Posted in Moda, Z życia lumpiarza.