Czy warto kupować buty online?

Internet stał się integralną częścią naszego życia. Do wirtualnego świata przenieśliśmy wiele aspektów codzienności, która dzięki temu stała się o wiele prostsza.

Nikogo dziś nie dziwi, że korzystamy z niego w celach rozrywkowych, a nawet naukowych. Coraz częściej wybieramy też zakupy internetowe, które pozwalają uniknąć czasochłonnych wizyt w punktach stacjonarnych i oferują o wiele większy wybór towarów. Jednak, czy wszystko można kupić w internecie? Czy warto wybierać online na przykład buty? Przecież pamiętamy doskonale, że nową parę trzeba przymierzyć, a trudno wyobrazić sobie wirtualną przymierzalnię… Na szczęście zakupy obuwnicze online mogą być strzałem w dziesiątkę. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym Twoja satysfakcja będzie gwarantowana.

Atuty internetowych sklepów obuwniczych

W czym tkwi przewaga sklepów z butami, które znajdziemy w internecie? To przede wszystkim wielość dostępnych modeli, dzięki czemu możesz znaleźć dokładnie takie buty, o jakich marzysz. Punkty stacjonarne zazwyczaj mają ograniczony asortyment i skupiają się głównie na klasycznym obuwiu. Na stronach internetowych, szczególnie bezpośrednio u producentów, masz do dyspozycji wszystkie ich modele z pełną rozmiarówką. Nie ograniczają Cię też godziny otwarcia – zakupy online możesz robić przez cała dobę i 7 dni w tygodniu. Do momentu wysłania zamówienia możesz z niego zrezygnować albo wprowadzić zmiany. A w razie potrzeby zwrotu – przeprowadzisz go łatwo przez 14 dni, bez podawania przyczyny. W czasie zakupów w internecie nie musisz też obawiać się ciągłych rozproszeń, hałasu typowego dla galerii handlowej, ani zastanawiać się, jakie atrakcje zapewnić dzieciom. Kurier przywiezie Ci zakupy prosto do domu, a zaoszczędzony czas możesz dowolnie zagospodarować.

Decydując się na wybór zakupów online zyskujesz również duży wpływ na dobór materiałów, z których wykonano obuwie. W filtrach wyszukiwania możesz wybrać naturalną skórę licową, tkaninę, ekoskórę lub zamsz oraz określić rozmiar obuwia, który Cię interesuje. Do wglądu masz wiele zdjęć produktu oraz opinie klientów, którzy kupili go wcześniej. W czasie przeglądania konkretnego produktu algorytm podpowiada podobne towary. Często zdarza się, że właśnie wtedy wypatrzysz buty idealne, o których od dawna marzysz. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie zakupów online – producenci często oferują niższe ceny, a także ciekawe promocje i wyprzedaże. Nie musisz też martwić się o sezonowość. W internecie buty zimowe kupisz przez cały rok, bez problemu znajdziesz też nowe sandały przed sylwestrowym urlopem w ciepłych krajach. Świetnej jakości obuwie damskie jesienne znajdziesz na https://oleksy.pl/kobieta

Dobierz odpowiedni rozmiar

Jeśli chcesz cieszyć się nową parą butów, kluczowe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. W sklepie stacjonarnym możesz buty przymierzyć, jednak dostępne są tylko modele, które aktualnie znajdują się w magazynie. Jeśli chcesz mieć większy wybór, warto sięgnąć do internetu. Jednak skąd pewność, że wybrany rozmiar będzie pasował? Na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz buty online? Prawdopodobnie pamiętasz z dzieciństwa wyprawy do sklepów obuwniczych z rodzicami. Oceniali oni, czy buty będą dla Ciebie dobre, wkładając palec między piętę a tył buta. Później szukali miejsca z przodu, do którego sięgały Twoje palce. Obecnie buty kupujesz samodzielnie i po prostu mierzysz je w sklepie, by sprawdzić, czy dobrze leżą. Mimo to pewnie zdarzyło Ci się wybrać buty, które w domu okazywały się zbyt luźne lub za ciasne. Dzieje się tak, ponieważ nasze stopy się zmieniają – na przykład po całym dniu chodzenia mogą być spuchnięte.

Skoro stacjonarne zakupy butów nie zawsze są trafione, to czy warto zaglądać do sklepów online? Co zrobić, żeby podczas zakupów w internecie znaleźć idealne buty? Dobrze zmierzyć stopę! Jest to stosunkowo proste – wystarczy kartka formatu A4, coś do pisania, linijka oraz wsparcie drugiej osoby (choć samodzielnie też dasz radę). Połóż kartkę na podłodze, krótszym bokiem do ściany. Postaw na niej nogę, najlepiej w skarpetce i odrysuj kształt stopy. Pamiętaj o tym, by trzymać ją nieruchomo, a długopis prowadzić pod kątem 90°. Po odrysowaniu kształtu zaznacz najdalej wysunięte punkty na pięcie i palcach oraz połącz je prostą linią. Zmierz ją, dodaj 2 mm i zapisz – to długość wkładki, którą powinien mieć Twój but. Porównaj uzyskany wymiar z tabelą rozmiarów w sklepie internetowym. Zwróć też uwagę na fason obuwia – w końcu to Ty najlepiej znasz swoje stopy. Jeśli masz tzw. wysokie podbicie, pamiętaj o nim przy przeglądaniu oferty.

W internecie, czyli gdzie?

Pierwsze zakupy butów w internecie mogą być wyzwaniem, jednak szybko przekonasz się, że to wspaniałe rozwiązanie. Warto jednak poświęcić czas na znalezienie godnych zaufania sklepów. Buty z Chin mogą mieć atrakcyjne ceny, ale najczęściej są kiepskiej jakości. Nie zawsze okażą się też zgodne z opisem, czas dostawy jest bardzo długi, a ostatecznie… przesyłka może do Ciebie nawet nie trafić. Dodatkowo azjatyckie koncerny nie zawsze dbają o swoich pracowników. Gdzie w takim razie kupować buty? U polskich producentów, którzy są obecni na rynku od wielu lat i cieszą się zaufaniem klientów. Dzięki takiej decyzji masz okazję, by wspierać rodzimy przemysł i zyskujesz pewność, że pracownicy, którzy szyją Twoje buty, są godnie wynagradzani za swoją pracę.

Dobrym przykładem marki, której buty z naturalnej skóry pokochały tysiące Polaków, jest małopolska firma Oleksy. W sklepie internetowym tej marki znajdziesz obuwie damskie i męskie na każdą okazję: półbuty, mokasyny, botki, baleriny, kozaki, sandały, a nawet trampki. Nie jesteś pewien, czy dobrze dobrałeś rozmiar? Interesuje Cię więcej parametrów obuwia? Zadzwoń do konsultanta i dopytaj o interesujący model butów. Warto dodać, że buty to nie wszystko – możesz wybierać też w bogatym asortymencie galanterii skórzanej i do wymarzonych butów dopasować torebkę.

Zajrzyj do sklepu internetowego Oleksy.pl, użyj intuicyjnej wyszukiwarki i ciesz się wymarzoną parą butów. Zakupy obuwia w internecie jeszcze nigdy nie były tak przyjemne!

Artykuł partnera

Posted in Z życia lumpiarza.